Results of January 23rd 2011 shoot

Pines Park Archers



Sansom Wood

American Flat Bow� Gents


Score

Spots

Paul Meeson

Forest Bowmen

668


Roger Toone

Hanson Bowmen

650

5

Chris Robson

Wyre Hall FA

650

3

Andy Betts

Artemis

634

4

Steve Hall

110 Yards Club

630

3

Nigel Downs

Salamander

590

7

Stan Baxter

Oakwood Bowmen

564

2

Ron Stone

Duvelle

504


Rob Jones

LEFA

478

1

John Anness

Forest of Arden

462

1

Stephen Wadsley

Ind

456


Surinder Jheeta

Forest of Arden

400

2

Dave Barwell

LEFA

356

0





American Flat Bow Ladies




Sue Colbeck

100 Yards Club

450

2

Angela Hall

100 Yards Club

438

1

Mary Todd

Wyre Hall FA

416


Kimberley Armitage

Salamander

394

2

Pamala Brewis

Ind

384


Sarah Bacon

Hanson Bowmen

380

1

Tammy Constance

Albion

314

1

Joan Adams

Spirit of Sherwood

204










American Flat Bow Under 16 Boys



Laurence Surman


564

3













Bare Bow Gents




Rob Cook

Clayton Woodsman

672

7

Jamie Smith

Hanson Bowmen

652

4

Richard Price

Black Arrow

638

2

Adrian Harding

Black Arrow

630

4

Rob Simpson

Wasp Archers

626

5

Evan Surman

Artemis

596

3

Nigel Knapp

L.E.F.A.

544

1

Malcolm Hill

Forest of Arden

540

2

Dylan Hopwood

Forest of Arden

534

1

Graeme Horn

Wyre Hall FA

486

1

Rob Hickey

Yorick Bowmen

402

1









Bare Bow Ladies




Julie Oswin

L.E.F.A.

519


Katherine Towers

Cobra

406

1

Carol Entwisle

L.E.F.A.

308


Catherine Entwisle

L.E.F.A.

246






Bare Bow Under 16 Boys




Aron Caulfield

Forest of Arden

484

1

Connor Mchaffie

Artemis

Retired






Bare Bow Under 16 Girls




Kate Harding

Black Arrow

432

1

Emma Kimbley

Yorick Bowmen

404






Bowhunter Gents




Gary Hart

Hawk Archers

742

14

Trevor Borrington

Hanson Bowmen

702


Ian Johnson

100 Yards Club

658

4

Steve Jenkinson

Wasp Archers

638

5

Matt Hopewell

Charnwood

624

5

Simon Edwards

Ind

620

1

John Henson

Wasp Archers

612

5

Paul Russell

Charnwood

598

4

Roy Gwilliam

Gawthorpe Foresters

592

1

Phil Nadin

Wasp Archers

586

5

John Blackett

Charnwood

574

3

Manzoor Ashraf

Foxhill

572

3

Stu Bradley

Duvelle

556


Peter Worrall

Charnwood

550

3

Adie Bradley

Duvelle

474






Bowhunter Ladies




Sam Gascoigne

Spirit of Sherwood

618

4

Carole O'Loughlon

Wasp Archers

582

3

Helen Surman

Artemis

458










Bowhunter Under 12 Boys




Cameron Toone

Hanson Bowmen

560

4





Bowhunter Under 16 Boys




Shane Day

Poulter Guys

584

3





Compound Limited Gents




Mark Taylor

Artemis

708

9





Freestyle Gents




Scot Stanbury

Artemis

738

11

Barry Withers

Sherwood Forester

580

2

John McGuinn

Sherwood Forester

Retired






Hunting Tackle Gents




Les Bilbrough

Wyre Hall FA

634

3

Bernard Todd

Wyre Hall FA

626

3

Andy Soars

LEFA

618

4

Tony Davis

Clayton Woodsman

612

5

Dave Cooper

Hanson Bowmen

602

3

Richard Dobson

Spirit of Sherwood

594

4

Chris Smith

Hanson Bowmen

590

3

Rob Jones

Black Arrow

580


Bryan Allen

Charnwood

578

5

Norman Dixon

Clayton Woodsman

554

2

George Hampson

Poulter Guys

536


Gary Robinson

Ind

534

6

Mark Davis

Albion

532

5

Mark Towers

Cobra

500

2

David Entwisle

LEFA

490

1

Lewis Chuck

Duvelle

490


Harry Thorpe

Ind

474

1

Glen Hampson

Poulter Guys

474

1

Harry Bennett

Albion

458

1

Vince Rigby

Albion

454


Craig Kelly

Poulter Guys

418

1

Ian Connerton

LEFA

408

4





Hunting Tackle Ladies




Anne Robinson

Ind

610

8

Sue Walker

LEFA

574

4

Claire Marshall

Wyre Hall FA

558

1

Sharon Jones

Black Arrow

500

1

Mandy Smith

Hanson Bowmen

482

1

Karen Critchley

Serafina

454

1

Tina Waller

Greenman

420

1

Josie Rigby

Albion

342


Julie Bacon

Hanson Bowmen

324

2

Gabby Fuchs

LEFA

324


Helen Vance

LEFA











Hunting Tackle Under 16 Boys



Laurence Surman

Artemis

564


Daniel Entwisle

LEFA

514

2

Tyler Davis

Albion

442






Longbow Gents




Mark Tarbuck

Robin Hood Longbowmen

552

3

Richard Davis

Kings Norton TA

548

3

Daniel Sambrook

Robin Hood Longbowmen

540

1

Dave Harrow

Albion

528

1

Alan Blythyn

Friskney Bowmen

524

3

Tony Boone

South Cheshire F.A.

508

2

Dave Wood

Robin Hood Longbowmen

504

3

Clifford Davis

Kings Norton TA

500

2

Andy Thorpe

Ind

484

1

Ken Adams

Spirit of Sherwood

482

1

Jon Manners

Spirit of Sherwood

480

2

David Sambrook

Robin Hood Longbowmen

468

3

Neil Borrington

Hanson Bowmen

462

2

Graham Baker

Robin Hood Longbowmen

444

1

Paul Davis

Conisbrough Castle

358

2





Longbow Ladies




Kay-Leona Hodgkinson

Artemis

524

1

Wendy Young

Robin Hood Longbowmen

480

3

Sue Fenyn

Albion

444

2

Karen Freeman

Ind

398


Alexandra Williams

Kings Norton TA

358

1

Phillipa Riley

Crusader Bowmen

314










Longbow Under 16 Girls




Emily Smith

Hanson Bowmen

480

1





Longbow Under 16 Boys




Mitchell Bacon

Hanson Bowmen

368

1









Unlimited Gents




Lee Marsh

Doverdale

792

19

Mark Hanson

Blacksheep Archers

780

18

Nick Campbell

Doverdale

760

15

Luke Duggan

Doverdale

750

14

Aiden McHaffie

Artemis

748

15

Gary Bowler

Yorick Bowmen

718

10

Pete Nettleton

Friskney Bowmen

712

13

Saruman Metcalfe

Ind

712

12

Mark Duggan

Doverdale

704

7

Colin Waller

Greenman

696

10

Peter White

Ind

696

7

George (Bill) Titley

Ind

684

6

Pete Wallace

Doverdale

670

6

Ralph Holt

Cobra

656

9

Chris Wallace

Ind

620

4

Mick Hickey

LEFA

570

2





Unlimited Ladies




Lynne Kendrick

Blacksheep Archers

650

6

Paula Kimbley

Yorick Bowmen

554

3





Unlimited Under 16 Boys




Dylan Bowler

Yorick Bowmen

658

5