Results of March 13th 2011 shoot

Pines Park Archers



Sansom Wood

American Flat Bow Gents



Chris Robson

Wyre Hall FA

672

9

Roger Toone

Hanson Bowmen

652

7

Steve Hall

110 Yards Club

634

4

Paul Meeson

Forest Bowmen

632

4

Dan Melladay

Spirit of Sherwood

614

5

Phil Licence

Hanson Bowmen

604

5

Andy Betts

Artemis

596


Russell French

Ind

588

6

Nigel Downs

Salamander

572

4

Ian Jones

Hanson Bowmen

568

4

John Allen

Stonebow Field Archers

550

3

Richard Fulton

Avalon Archers

546

1

Rob Jones

LEFA

522


Pete Alliss

Duvelle

510


Cliff Meyer

Ind

496

5

John Pocklington

Forest Bowmen

480






American Flat Bow Ladies



Angela Hall

100 Yards Club

560

1

Kimberley Armitage

Salamander

506

2

Joyce Morgan

White Mark Bowmen

454

3

Mary Todd

Wyre Hall FA

436

1

Gillian Mill

Spirit of Sherwood

406

2

Sarah Bacon

Hanson Bowmen

390


Stephanie Mill

Spirit of Sherwood

362






American Flat Bow Under 12 Boys



Mike Melladay

Spirit of Sherwood

588

2





American Flat Bow Under 16 Boys



Sebastian Sabo

Wasp Archers

570

3

James Hands

Paget de Vesey

492

1

William Langston

Spirit of Sherwood

444

2

Izaak Sabo

Wasp Archers

362






Bare Bow Gents




Rob Cook

Clayton Woodsman

660

7

Richard Price

Black Arrow

652

6

Stephen Parsons

S.V.Y.A.

650

8

Jamie Smith

Hanson Bowmen

638

4

Robin Martin

S.V.Y.A.

636

6

Colin Gulley

Nemesis Archers

604

3

Jez King

Ind

602

5

Adrian Harding

Black Arrow

600

3

Peter Morgan

White Mark Bowmen

598

5

Evan Surman

Artemis

588

4

Rob Simpson

Wasp Archers

566

4

Nigel Knapp

L.E.F.A.

558

4

Richard Mill

Spirit of Sherwood

544

1

Dan Halford

Merlin

538

1

Ron Jones

Stonebow

520

4

John Straw

Black Arrow FAC

510

1

Stephen Mill

Spirit of Sherwood

500

3

Martin Greenway

Kings Heath

498

1

Graeme Horn

Wyre Hall FA

484

2

John Anness

Forest of Arden

468

1

George Jacklin

Greenman Archers

392

2





Bare Bow Ladies




Mary Jones

Stonebow

536

4

Nicky Gulley

Greenman

440

1

Marie Hutson

Black Arrow

398


Pam Jacklin

Greenman

146






Bare Bow Under 12 Boys




Ben Shaw

Black Arrow

554

2





Bare Bow Under 16 Boys




Laurence Surman

Artemis

550

3

Peter Woolliscroft

Artemis

502

3

Aron Caulfield

Forest of Arden

422

1





Bare Bow Under 16 Girls




Kate Harding

Black Arrow

448

4





Bowhunter Gents




Ian Johnson

100 Yards Club

680

6

Trevor Borrington

Hanson Bowmen

654

9

John Henson

Wasp Archers

626

4

Anthony Cooper

Hanson Bowmen

600

3

Matt Hopewell

Charnwood

598

3

Phil Nadin

Wasp Archers

598

3

Steve Jenkinson

Wasp Archers

574

2

Alex Burgess

Wasp Archers

570

4

Paul Nicholas

Paget de Vesey

544

1





Bowhunter Ladies




Sam Gascoigne

Spirit of Sherwood

654

6

Helen Harris

L.E.F.A.

580

5

Carole O'Loughlon

Wasp Archers

576

4









Bowhunter Under 12 Girls



Gemma Carr

Hanson Bowmen

492

3





Bowhunter Under 16 Boys



Jake Jones

Hanson Bowmen

664

9

Cameron Toone

Hanson Bowmen

584

5

Tyler Davis

Albion

584

4

Jason Garrett

Hanson Bowmen

532

3





Compound Limited Gents



Paul Woolliscroft

Artemis

746

15

Pete Kendrick

RAF Wittering

734

14

Mark Taylor

Artemis

690

6

Paul Douthwaite

Conisbrough Castle

520

1





Compound Limited Ladies



Helen Surman

Artemis

676

6

Catherin Douthwaite

Conisbrough Castle

428

2





Freestyle Gents




Scot Stanbury

Artemis

722

8

Doug Shaw

Ind

672


Mike Piela

Kings Heath

532


Barry Withers

Sherwood Forester

530

2





Hunting Tackle Gents




Tony Davies

Clayton Woodsman

636

6

Richard Dobson

Spirit of Sherwood

612

5

Tom Clarke

LEFA

610

5

Norman Dixon

Clayton Woodsman

610

3

Bernard Todd

Wyre Hall FA

610

1

Bryan Allen

Charnwood

608

3

Les Bilbrough

Wyre Hall FA

600

4

Bryan Piper

Cloth of Gold

594

4

Mark Davis

Albion

580

4

Steve Syme

Stonebow

548

5

Dave Cooper

Hanson Bowmen

548

3

Chris Toone

Duvelle

512


David Entwisle

LEFA

510

4

Alan Taylor

Kings Heath

510

2

John Welsh

Black Arrow

508

2

Gareth Hicks

L.E.F.A.

504


Nick Ratcliffe

Merlin

502

4

Roger Hands

Paget de Vesey

500

2

Andy Carr

Hanson Bowmen

496


David Sabo

Wasp Archers

462

1

Mark Screaton

Friskney Bowmen

0

No Card





Hunting Tackle Ladies




Claire Marshall

Wyre Hall FA

648

8

Sue Walker

LEFA

576

5

Mandy Smith

Hanson Bowmen

480

3

Dawn Donohue

Ind

468

1

Lizzy Nicholas

Paget de Vesey

466

1

Karen Critchley

Serafina

450

2

Helen Vance

LEFA

366


Julie Bacon

Hanson Bowmen

316

1

Carol Entwisle

LEFA

296


Judith Cargill

Kings Heath

242






Hunting Tackle Under 12 Boys



Sam Carr

Hanson Bowmen

272

2





Hunting Tackle Under 16 Boys



Thomas Dobson

Spirit of Sherwood

620

5

Daniel Entwisle

LEFA

540

1





Hunting Tackle Under 16 Girls



Billie Jade Donohue

Ind

312

1





Longbow Gents




Ken Adams

Spirit of Sherwood

586

5

Richard Davis

Kings Norton TA

574

3

Mark Tarbuck

Robin Hood Longbowmen

572

6

Jon Manners

Spirit of Sherwood

572

2

Alan Blythyn

Friskney Bowmen

554

4

Dave Harrow

Albion

518

4

Dave Wood

Robin Hood Longbowmen

518

3

Clifford Davis

Kings Norton TA

510

2

Neil Borrington

Hanson Bowmen

510

2

Chris Collins

Ind

490


Graham Baker

Robin Hood Longbowmen

482

3

Paul Davis

Ind

466

1

Dave Framingham

Regent Archers

446

1

John Knott

Regent Archers

440

2

John Ogden Snr

Spirit of Sherwood

432


Richard Waters

Ind

424

3

Ken Ward

Ind

398

2

Paul Davis

Conisbrough Castle

366


Graham Elleker

Regent Archers

336

1

John Ogden Jnr

Spirit of Sherwood

244






Longbow Ladies




Sue Fenyn

Albion

484

1

Kay-Leona Hodgkinson

Artemis

482

1

Alexandra Williams

Kings Norton TA

452

1

Wendy Young

Robin Hood Longbowmen

416


Jane Lovel

Regent Archers

412


Lynn Sabo

Wasp Archers

396

2

Sheila Collins

Ind

350


Phillipa Riley

Crusader Bowmen

308






Longbow Under 16 Girls




Emily Smith

Hanson Bowmen

396






Unlimited Gents




Mark Hanson

Blacksheep Archers

792

16

Mark Newell

LEFA

776

17

Andy Lovel

Regent Archers

764

16

Mark Gill

Stonebow

760

17

Harry Boyce

Nemesis

750

14

Adrian Morley

LEFA

748

14

Christian Prendergas

Derwynd

734

13

Peter White

Ind

716

13

Jonathan Elliot

Ind

710

12

Gary Bowler

Yorick Bowmen

698

8

Pete Nettleton

Friskney Bowmen

660

5

Norman McColl

Derwynd

640

6

Mel Cargill

Kings Heath

586

6





Unlimited Ladies




Terri Boyce

Nemesis

696

8

Lynne Kendrick

Blacksheep Archers

672

8





Unlimited Under 16 Boys




Dylan Bowler

Yorick Bowmen

588

1